Haber

Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali 2023’te Slovenya’da yapılacak

Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EOC) tarafından iki yılda bir düzenlenen 17. Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali, 23-29 Temmuz 2023 tarihlerinde Slovenya’nın Maribor kentinde gerçekleştirilecek ve 14-18 yaş arasındaki geleceğin yıldız sporcu adayları, ilk kez bir olimpik organizasyonda yer alma deneyimi yaşayacak.

14-18 yaş arasındaki geleceğin yıldız sporcu adaylarının ilk kez bir olimpik organizasyonda yer alma deneyimi yaşadıkları Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali’nin 17.’si 23 Temmuz’da Slovenya’da başlıyor. Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EOC) tarafından iki yılda bir düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali’ne Türkiye, 7 branşta 78 sporcuyla katılacak. EYOF tarihinde ilk kez dağ bisikleti, kaykay ve 3×3 basketbol yarış programında yer alacak. Slovenya’nın ikinci büyük şehri Maribor’da düzenlenecek festival 29 Temmuz’da sona erecek.

Bakan Bak başarı diledi

17. Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali öncesinde katılacak olan sporculara başarılar dileyen Gençlik ve Spor Spor Bakan Dr. Osman Aşkın Bak, bu tür düzenlemelerin yıllardır tesis ve sporcu yatırımı yapan ülkemiz için değerli olduğunu vurguladı. Bakan Bak, “Yedi branşta katılacağımız festivalden genç sporcularımızın bizleri gururlandıracak bir tabloyla döneceğine inanıyorum” diyen Bakan Bak, festivale katılacak sporcu, antrenör ve idarecilerin ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığını ifade etti. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu